OM kód: 037134+36 88 506 530iskola@szentgaliskola.hu8444 Szentgál, Hársfa u. 6-14.Nyitva tanítási időben: 7.00-18.00
Végzőseink utolsó kirándulása

Végzőseink utolsó kirándulása

Admin User • 2026-06-09

A 8.a-sok utolsó tanulmányi kirándulásukon vettek részt.

Itt az osztály beszámolója:

Az osztálykirándulás első állomása a Fertődi Eszterházy kastély volt, ahol az idegenvezetőtől megtudhattuk a kastély történetét, megcsodálhattuk a gyönyörően felújított barokk kastélyt, és rácsodálkozhattunk a szovjet hadsereg megszállását felidéző cirill betűs feliratokra is.

A Fertőrákosi Kőfejtőben saját magunk idegenvezetői voltunk. Még itthon felkészültünk és végigjárva a tanösvényt, az egyes állomásokon felolvastuk egymásnak a legfontosabb tudnivalókat.

Sopronban először bobozni mentünk, majd elfoglaltuk a szállásunkat. Este a városban először megnéztük a Fő tér épületeit, emlékműveit. Majd szabad program következett, amit legtöbben vacsorázással töltöttünk, de az érdeklődőbbek érdekes feladatokat is megoldottak és közben megismerkedtek a belváros érdekességeivel.

Szombaton reggeli után rövid szabad program volt, majd 10 órára a Harrer Csokoládéműhely csokikóstolóval egybekötött bemutatóján vettünk részt, ahol 25 féle csokoládét kóstolhattunk meg. Kaptunk csoki-szökőkútba mártott gyümölcs falatkákat, és forró csokit, de megízlelhettük a kakaóbab fanyar-keserű ízét is.

Következő állomásunk Nagycenk volt, ahol a kastélyparkban Mariann néni elmondta, mit is illik egy magyar diáknak tudnia Nagycenk történelmi múltjáról. A kastélyparkban a játszóteret is kipróbáltuk. Az út túloldalán a Széchenyi Múzeumvasút Mozdonyskanzenjében sétáltunk.

Utolsó állomásként a Sárvári Termálfürdőben lubickoltunk.

Megosztás