Nagyszülők és unokák (régen és most)

jún

A Szentgáli Polgári Szövetség Egyesülettel közösen pályázatot hirdetünk az alábbi témákban:

• erdőgazdálkodás

• vadászat

• népszokások, népviselet, néptánc

• tanyavilág, juhászat

• mezőgazdálkodás (munkák, gépek, állattenyésztés)

• iskolai élet,

• családfa kutatás.

A felső tagozatosoktól várunk írásokat 2-5 A/4 oldal terjedelemben, összehasonlítva nagyszüleink, dédszüleink életét, munkáját a mostani körülményekkel. Készíthettek leírást, riportot, verset, ezeket illusztrálhatjátok fotókkal.

Az alsós és felsős tanulóknak rajzpályázatot is hirdetünk fenti témákban. A/4 méretű rajzokat várunk, bármilyen technikával dolgozhattok.

A pályázatok leadásának határideje: 2021. június 30. (iskola)

Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2021 augusztusában, az iskolai évnyitón kerül sor.

A következő tanév elején előadókat hívunk, akik bemutatókat tartanak számotokra. Az díjazott írásokat felolvashatják az alkotók, a rajzokból pedig kiállítást szervezünk.

Kérem a szülőket, nagyszülőket, vegyenek részt aktívan a projektben, biztassák a gyerekeket múltjuk, családjuk történetének megismerésére.