Leendő elsősök beiratkozása (tájékoztató levél szülők részére)

06
ápr
2020
Posted by: katalin  /   Category: főoldal hír   /   Nincs hozzászólás

Tisztelt Szülő/Törvényes képviselő!

 

Jelen tájékoztató levelünk a 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beiratkozással kapcsolatos fontos szülői feladatokat tartalmazza.

A beiratkozás szakaszai:

A beiratkozás két szakaszban történik:

  1. A beiratkozás első szakaszában 2020. április 6. és 2020. április 24. között azok a szülők/törvényes képviselők adhatják le beiratkozási kérelmeiket, akik nem állami fenntartású általános iskolába, vagy állami fenntartású, de körzettel nem rendelkező általános iskolába kívánják gyermeküket beíratni.

A körzetes iskolák listája: https://kir.hu/KIR2_KORZET_3h/Pub/Index  

2) A beiratkozás második szakaszában

2020. április 28. és 2020. május 15. között

azok a szülők/törvényes képviselők végezhetik el a beiratkozással kapcsolatos ügyintézésüket, akik gyermeküket:

  • olyan körzettel rendelkező általános iskolába kívánják beíratni, amely azonban nem a gyermek lakóhelye/tartózkodási helye szerinti körzetes általános iskola.
  • a gyermek lakóhelye/tartózkodási helye szerinti körzetes általános iskolába kívánják beíratni.

Tehát amennyiben gyermekét a lakóhely/tartózkodási hely szerinti körzetes általános iskolába szeretné beíratni, akkor az intézmény felé csak a szándék megerősítése szükséges, mert minden szentgáli kisgyereket automatikusan beírtnak fogunk látni iskolánk informatikai (KRÉTA) rendszerében.

A Szentgál és Szentgál-Mészmű lakhellyel/tartózkodási hellyel rendelkező gyerekek esetében a lakóhely szerinti körzetes általános iskola:   Szentgáli Lőrincze Lajos Általános Iskola

Szándékukat az alábbiak szerint lehet megerősíteni munkanapokon 8-16 óráig:

Ajkay Beatrix iskolatitkár +36 30 520 3499

Amennyiben szentgáli gyermek másik intézményt választ, akkor be kell nyújtani jelentkezési kérelmet a kiválasztott iskolába. A megnevezett iskola jelzést fog részünkre küldeni a beiratkozás elfogadásáról.  

A gyermekek beíratását online módon is lehet intézni a KRÉTA rendszer e-Ügyintézési felületén keresztül, amelyet a https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap elérhetőségen található meg. 

Az online felületen a gyermekek körzetes iskolába való beíratási szándékának megerősítése úgy történik, hogy a gyermek azonosításához szükséges adatok megadása után megjelölik az intézményt. Online jelentkezés esetén a felületre is  fel lehet tölteni a dokumentumok másolatát. A 7/2020. (III. 25.) EMMI határozat alapján az online beiratkozás esetén az eredeti iratok bemutatására a 2020/2021. tanév első napján kerül sor.

Az életvitelszerű ott lakásra és a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozó nyilatkozatokat elektronikus beiratkozás esetén a KRÉTA e-Ügyintézés felületén – az adatok megadását követően – az „Előnézet” ikonra kattintva tudja letölteni és aláírást követően fel tudja tölteni a rendszerbe.

Akár az online beiratkozást, akár a telefonos szándék megerősítését választják, a szükséges dokumentumok bemutatása kötelező a 2020/21-es tanév első napján. Ezeket a formanyomtatványokat az iskola biztosítja.

A beiratkozáshoz nélkülözhetetlen dokumentumok:

  • A gyermek személyazonosságát igazoló hatósági igazolvány
  • A gyermek nevére kiállított TAJ kártya
  • A gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány
  • Nyilatkozat az életvitelszerű ott lakásról
  • Nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozóan

Felhívjuk a figyelmet, hogy iskolánk esetében a második szakaszban van lehetőség a beiratkozás folyamatának ügyintézésére, mivel iskolánk körzettel rendelkező állami fenntartású intézmény.

Author Avatar

About the Author

Nincs hozzászólás


Ez a weboldal sütiket használ. Az Uniós törvények értelmében kérem, engedélyezze a sütik használatát, vagy zárja be az oldalt. További információ

Az Uniós törvények értelmében fel kell hívnunk a figyelmét arra, hogy ez a weboldal ún. "cookie"-kat vagy "sütiket" használ. A sütik apró, tökéletesen veszélytelen fájlok, amelyeket a weboldal helyez el az Ön számítógépén, hogy minél egyszerűbbé tegye az Ön számára a böngészést. A sütiket letilthatja a böngészője beállításaiban. Amennyiben ezt nem teszi meg, illetve ha az "Engedélyezem" feliratú gombra kattint, azzal elfogadja a sütik használatát.

Bezárás