Kötelező délutáni felügyelet

aug

A köznevelési törvény kötelezi az iskolákat, hogy 16 óráig délutáni foglalkozás keretében a tanulók részére felügyeletet biztosítson. A szülőknek van lehetőségük írásbeli kérés alapján gyermeküket elkérni a délutáni órákról.

Kérem Önöket, írásban jelezzék a tájékoztató füzetbe (mely szabadon választható vonalas vagy négyzetrácsos, sima lapú, A/5 méretű), hogy  gyermekük 2019. szeptember 2-án (tehát az első tanítási napon) mikor távozhat az iskolából. Ezen a napon délutáni foglalkozásokat még nem szervezünk, felügyeletet igen.

Hétfőn kézhez kapján a gyerekek az órarendet, mely tartalmazza a délutáni szaktárgyi korrepetálásokat. Kérem Önöket, ezekről a kijelölt órákról a gyerekek NE hiányozzanak. Lehetőség van elkérni ezekről a gyerekeket, de ebben az esetben a felzárkóztatás, a hiányosságok pótoltatása a szülő feladata, kötelessége.

Az SNI tanulók számára szervezett habilitóciós (fejlesztő) órák kötelezőek, a szakértői bizottság által kötelezően előírtak a gyerekek részére, ezekről felmentést nem adhatunk.