Lehetőség Alapítvány

Alapítványunk 1996-ban szerveződött, iskolánk lelkes pedagógusai aktív közreműködésével.

Legfőbb célkitűzéseink:

• a hátrányos helyzetű gyermekek megsegítése,
  • a tehetséges tanulók támogatása.

A gyermekek szabadidejének hasznos, kreatív eltöltése, ismereteik bővítése a cél, és ezek által segítséget nyújtani, biztosítani felkészülésüket a „nagybetűs életre”.

Feladatainkat a hasznosság jegyében végezzük, községünkhöz kötődő, kiemelkedő tevékenységet végző személyeket felkutatva.
Az alapítvány jótékony céllal, közhasznú tevékenységet végez, melynek tagjai és segítői térítésmentesen végzik munkájukat.
2002-től Lőrincze-díjat adományozunk iskolánk tanulói közül azoknak, akiket példaként állíthatunk a többiek elé az anyanyelvápolás területén végzett kiemelkedő munkájuk révén. Ezáltal névadónk munkásságát méltatván, a hagyományokat megőrizve példát kívánunk mutatni a jövő nemzedéke felé.

Adószámunk: 18925135-1-19.