Intézményvezetői kérés

feb

Kedves Szülők!
Az iskola valamennyi dolgozója arra törekszik, hogy gyermekeik  részére ne csak nyugodt, támogató pedagógiai környezetet, hanem megfelelő infrastrukturális feltételeket is biztosítsunk.
Vonatkozik ez taneszközökre, dekorációs anyagokra, tiszta mosdókra, folyosói szekrényekre és sok minden másra. Természetesen a fogasok letörhetnek, a szekrényajtót tartó pántok eltörhetnek, a piszoárszelepek elromolhatnak, minden amortizálódhat a mindennapos használat során.  Úgy, mint az otthoni háztartásokban. A különbség azonban óriási! Körülbelül 200-an "lakunk" az iskolában. Egyrészt a saját otthonára mindenki jobban vigyáz, több hely van a holmik tárolására, másrészt gyorsabban ki lehet javítani a hibákat.

Nem rendelkezünk egyetlen forinttal sem a tankerületi központok megalakulása óta. Minden kifizetést előre kérvényezni kell, majd várunk az engedélyre, aztán lehet beszerző körútra menni… és ha minden a maga útján halad, akkor néhány nap (vagy hét) elteltével javítani a hibát. Együttműködő, segítőkész tankerületi központhoz tartozunk. A rendszer ilyen, be kell tartani a szabályokat a résztvevőknek (tankerület, iskolák).

Nem vehetünk észre minden hibát. Nem lehetünk kollégáimmal mindenütt ott. Lehet, hogy észrevesszük, de keletkezik olyan esemény, ami fontosabb az adott helyzetben.
Kérem Önöket, észrevételeikkel segítsék munkánkat. Nem szükséges Szentgál község polgármesterének jelezni a bajt.Akár a tanítóknak, akár a felsős tanároknak, iskolatitkárnak, takarító néniknek, karbantartónak szólnak, biztosíthatom Önöket, valamennyien azon vagyunk, hogy megóvjuk iskolánk állapotát, szépítsük, karbantartsuk.
Köszönettel és tisztelettel: Szentes Katalin