Hétfőtől digitális oktatás

05
Már
2021
Posted by: katalin  /   Category: főoldal hír   /   Nincs hozzászólás

Nem ért váratlanul bennünket, úgy tanítottunk eddig, hogy ez bármikor bekövetkezhet. Szerencsére ezidáig folyamatosan zajlott az oktatás Szentgálon.

A gyerekek sokkal ügyesebbek a digitális világban, mint tavaly ilyenkor.

Egységesebbek tudnak lenni a pedagógusok. A gyerekek a kréta felületen találják a házi feladatokat, a DKT pedig lehetővé teszi a tanulás segítését. Itt keressék (a tanulók felületére belépve) a feladatokat, oktató videókat, ppt ket. Ez a hivatalos, ezt fogja minden pedagógus használni.

6 hónapig iskolába jártunk, sok ismeretet elsajátítottak a gyerekek, most elsősorban ismételni fogunk.

A készségtantárgyakból (ének, rajz, technika, testnevelés, informatika) nem kapnak házi feladatot a tanulók, nem kell semmit sem visszaküldeni. El lehet szorgalomból végezni az órai munkát, meg lehet nézni a DKT be feltett érdekes videókat, filmeket.

Ha a tavaszi szünet után is digitális oktatás lesz, akkor átgondoljuk ezeket a tantárgyakat is természetesen.

Okosan, egymást segítve kell ezt a nehéz helyzetet megoldani. Át kell szervezni a családok életét, meg kell oldani a gyerekek felügyeletét. Nem lesz könnyű otthon tanulni sem. Bízzanak kollégáimban, segíteni fogjuk a gyerekeket is, Önöket is!

A felsősöktől elvárás az önálló tanulás, kis lépésekben, lassan haladva, de muszáj tanulni, muszáj a feladatokat elvégezni. Ha elakadnak, kérjenek segítséget. Iskolánk valamennyi pedagógusa segítőkész, türelmes.

Az alsósok tanulását az osztályt tanítók irányítják, figyelembe véve az életkort, a lehetőségeket. Tájékoztatni fogják Önöket, hogyan tudnak majd együttműködni.

A legfontosabb az egészség! Maradjon otthon, aki teheti, vigyázzon magára mindenki!

Author Avatar

About the Author

Nincs hozzászólás


Ez a weboldal sütiket használ. Az Uniós törvények értelmében kérem, engedélyezze a sütik használatát, vagy zárja be az oldalt. További információ

Az Uniós törvények értelmében fel kell hívnunk a figyelmét arra, hogy ez a weboldal ún. "cookie"-kat vagy "sütiket" használ. A sütik apró, tökéletesen veszélytelen fájlok, amelyeket a weboldal helyez el az Ön számítógépén, hogy minél egyszerűbbé tegye az Ön számára a böngészést. A sütiket letilthatja a böngészője beállításaiban. Amennyiben ezt nem teszi meg, illetve ha az "Engedélyezem" feliratú gombra kattint, azzal elfogadja a sütik használatát.

Bezárás