Évzáró, beiratkozás középiskolákba

máj

Képtalálat a következőre: „beiratkozás rajzok”

Kedves Szülők, kedves 8. osztályosok!
Többen jeleztétek, hogy előbb van a középiskolás beiratkozás, mint a szentgáli évzáró, és kérik a középiskolák a bizonyítványt.
Ígéretet kaptam a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal szakmai elnökhelyettesétől, hogy a fennálló problémát jelzi a szakképzési centrumok vezetőjének, és utasítást kap minden iskolájuk, hogy az általunk utolsó tanítási napon kiadott igazolást (mely szerint a tanuló általános iskolai tanulmányait befejezte, a 9. évfolyamba léphet) elfogadja.
A gimnáziumok tankerületi fenntartásban vannak, tankerületi igazgató úrnak is jeleztem a problémát, jövő héten ad választ a kérdésemre, hogy a gimnáziumok is elfogadják-e a hivatalos igazolást.