digitális munkarend 2020.március 16.

15
Már
2020
Posted by: katalin  /   Category: főoldal hír   /   Nincs hozzászólás

Tisztelt Szülők!

2020. március 16-ától a köznevelési intézményekben az oktató-nevelő munka tantermen kívüli, digitális munkarendben kerül megszervezésre. Ez egy újfajta oktatási mód, mely biztosítja a tanulók számára a tanulás Alaptörvényben rögzített lehetőségét.

Az új munkarendben a tanulók részére tilos az intézmények oktatási célú látogatása. A tanulók lehetőleg kerüljék a nagyobb csoportos találkozásokat. Maradjanak otthon, alakítsanak ki Önökkel közösen napirendet, hiszen nem szünetet kaptak, hanem újszerű feladatokat.

A rendelet értelmében 2020. március 16. napjától a szülők igényei alapján (indokolt esetben – pl. részt vesz a szülő a koronavírus elleni társadalmi küzdelemben – egészségügy, kereskedelem, rendőrség) a tankerületi központ megszervezi a gyermekek, tanulók kiscsoportos felügyeletét. Ez azonban nem oktatási célú, hanem kizárólat felügyelet. Korrepetálásról, programok szervezéséről a pedagógusok nem gondoskodhatnak.

A gyermekétkeztetés biztosítása önkormányzati feladat, a gyermekek étkeztetése azonban nem történhet az oktatási nevelési épületekben. (Ezért döntöttünk az elvitel lehetőségéről.)

A holnapi nap folyamán 10 – 11 óra között az osztályfőnökök feladata lesz összegezni, felmérni, lesz-e olyan tanulónk, akinek felügyeletet kell biztosítanunk. Kérem Önöket, nemleges választ is juttassanak el az osztályfőnökök részére.

Az új munkarend formájának kialakítása, a tanítás megszervezése, a lehetséges ellenőrzés, számonkérés megtervezése tantestületi feladat. A szervezeti keretek kidolgozása a következő néhány napban megtörténik, reméljük, segíteni tudjuk gyerekeink önálló tanulását. Fontos azonban Önöknek tudatosítani, hogy a gyerekeknek otthon tanulni kell! Ez még nem a vakáció, hanem saját egészségünk megóvása érdekében kapott különleges lehetőség.esz összegezni, felmérni, lesz-e olyan tanulónk, akinek felügyeletet kell biztosítanunk. 

 

Author Avatar

About the Author

Nincs hozzászólás


Ez a weboldal sütiket használ. Az Uniós törvények értelmében kérem, engedélyezze a sütik használatát, vagy zárja be az oldalt. További információ

Az Uniós törvények értelmében fel kell hívnunk a figyelmét arra, hogy ez a weboldal ún. "cookie"-kat vagy "sütiket" használ. A sütik apró, tökéletesen veszélytelen fájlok, amelyeket a weboldal helyez el az Ön számítógépén, hogy minél egyszerűbbé tegye az Ön számára a böngészést. A sütiket letilthatja a böngészője beállításaiban. Amennyiben ezt nem teszi meg, illetve ha az "Engedélyezem" feliratú gombra kattint, azzal elfogadja a sütik használatát.

Bezárás