digitális munkarend 2020.március 16.

Már

Tisztelt Szülők!

2020. március 16-ától a köznevelési intézményekben az oktató-nevelő munka tantermen kívüli, digitális munkarendben kerül megszervezésre. Ez egy újfajta oktatási mód, mely biztosítja a tanulók számára a tanulás Alaptörvényben rögzített lehetőségét.

Az új munkarendben a tanulók részére tilos az intézmények oktatási célú látogatása. A tanulók lehetőleg kerüljék a nagyobb csoportos találkozásokat. Maradjanak otthon, alakítsanak ki Önökkel közösen napirendet, hiszen nem szünetet kaptak, hanem újszerű feladatokat.

A rendelet értelmében 2020. március 16. napjától a szülők igényei alapján (indokolt esetben – pl. részt vesz a szülő a koronavírus elleni társadalmi küzdelemben – egészségügy, kereskedelem, rendőrség) a tankerületi központ megszervezi a gyermekek, tanulók kiscsoportos felügyeletét. Ez azonban nem oktatási célú, hanem kizárólat felügyelet. Korrepetálásról, programok szervezéséről a pedagógusok nem gondoskodhatnak.

A gyermekétkeztetés biztosítása önkormányzati feladat, a gyermekek étkeztetése azonban nem történhet az oktatási nevelési épületekben. (Ezért döntöttünk az elvitel lehetőségéről.)

A holnapi nap folyamán 10 – 11 óra között az osztályfőnökök feladata lesz összegezni, felmérni, lesz-e olyan tanulónk, akinek felügyeletet kell biztosítanunk. Kérem Önöket, nemleges választ is juttassanak el az osztályfőnökök részére.

Az új munkarend formájának kialakítása, a tanítás megszervezése, a lehetséges ellenőrzés, számonkérés megtervezése tantestületi feladat. A szervezeti keretek kidolgozása a következő néhány napban megtörténik, reméljük, segíteni tudjuk gyerekeink önálló tanulását. Fontos azonban Önöknek tudatosítani, hogy a gyerekeknek otthon tanulni kell! Ez még nem a vakáció, hanem saját egészségünk megóvása érdekében kapott különleges lehetőség.esz összegezni, felmérni, lesz-e olyan tanulónk, akinek felügyeletet kell biztosítanunk.