Tanulói hiányzások – osztályozó vizsgák szervezése

Már
Posted by: katalin  /   Category: Uncategorized   /   Nincs hozzászólás

Képtalálat a következőre: „képek iskolás gyerekekről”

Tisztelt Szülők!

A 20/2012. (VIII.31.) EMMI rendelet kimondja, hogy a tanuló osztályozó vizsgát tehet a nevelőtestület döntése alapján, ha: – egyrészt igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen meghaladja a 250 tanítási órát, – másrészt  hiányzása elérte valamely tantárgyból a 30 %-ot.

Az e-kréta naplóból mai napon kigyűjtöttük a tanulók tantárgyi hiányzásait. Abban az esetben, ha megközelíti vagy meghaladja a hiányzás a 30 %-ot, Önöket írásban értesítjük.  Amennyiben a hiányzás folytatódik, év végén osztályozóvizsgát szervezünk, hogy a tanulót le tudjuk zárni. A nevelőtestület az osztályozóvizsga letételét megtagadhatja, ha a tanuló igazolatlan mulasztásainak száma összesen meghaladja a 20-at!  Ebben az esetben évet kell ismételni.

Kérjük Önöket, segítsenek a hiányzások visszaszorításában, valóban indokolt esetben hiányozzanak a gyerekek.