Lőrincze iskolák 10. találkozója

okt
Posted by: katalin  /   Category: Uncategorized   /   Nincs hozzászólás

"Ismergetjük, tanuljuk egész életünkben anyanyelvünket is, ezt a sokszínű, sokarcú csodát. S minél jobban megismerjük, annál szebbnek, gazdagabbnak, csillogóbbnak látjuk." (Lőrincze Lajos)

2017. október 13-án került sor iskolánkban a Lőrincze iskolák 10. találkozójára. A Lőrincze Lajos nyelvészprofesszor nevét viselő iskolák kétévente találkoznak, hogy közösen emlékezzenek névadójuk munkásságára, kiemelt figyelmet fordítsanak az anyanyelv ápolására. Délelőtt iskolánkban zajlottak az események: ismerkedés Lőrincze tanár úr életeseményeivel, munkásságával; kézművesfoglalkozás (hűtőmágnes készítése): szentgáli szűrminta; anyanyelvi csapatverseny. 11 órakor került sor az ünnepélyes koszorúzásra. Ebéd után a Majer Antal kilátóhoz sétáltak a vendégek, melyet kirándulás követett: Balatonfüredről áthajóztunk Tihanyba, megszólaltattuk a tihanyi visszhangot. Este közös vacsorán fogyasztottuk el az ízletes szarvaspörköltet.
A rendezvényről készült fényképek a Galériában láthatók.
A rendezvényről tudósított a Szentgál Televízió is. Táj-Kép magazin 11. évfolyam 49. szám (10:13 perc)