Értékelési formák az e-naplóban

feb
Posted by: katalin  /   Category: Uncategorized   /   Nincs hozzászólás

Képtalálat a következőre: „érdemjegyek képek”

A Pedagógiai Programban rögzítetteknek megfelelően az e-naplóban az alábbi értékelési formákat alkalmazzuk (értékelés elnevelése – súlyozása – színe):

a) írásbeli témazáró dolgozat 2x piros : a tanmenetben tervezett, egyes témakörök elsajátítását értékeli – 45 perces írásbeli dolgozat – ezt a számonkérési formát 5 munkanappal előbb be kell jelenteni (amennyiben a tanulók jelzik, hogy aznapra kettőnél több témazárót jelentettek be a tanárok, a pedagógusoknak meg kell egyezniük,  hogyan változzanak az időpontok)

b) szóbeli felelet 1x kék : nem egész témakör, hanem egy résznek elsajátítását értékeli

c) írásbeli felelet 1x kék : nem egész témakör, hanem egy résznek elsajátítását értékeli

d) gyakorlati feladat 1x kék : testnevelés, rajz, technika, informatika és ének órákon adható

e) beszámoló 1x kék : lehet szóbeli (pl. ppt vagy más formájú kiselőadás) és írásbeli (pl. házi dolgozat, gyűjtő munka) formája

f) órai munka 0,5 zöld : tanórai vagy tanórán kívüli (tanulószoba, habilitáció, verseny) munkáért adható

g) írásbeli röpdolgozat 1x zöld : rövid időtartamú (20-25 perc) számonkérési forma – összetevődhet több kisebb jegy átlagaként is

h) más intézményből hozott értékelés 1x barna : ha másik iskolából érkezik a tanuló